Аудіо-, відеозаписи та пристрої, за допомогою яких їх створюють, копіюють і редагують, вже давно стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства, швидко заполонивши собою всі його сфери. Як наслідок, збільшилася кількість кримінальних проваджень, матеріали яких являють собою аудіо-, чи відеоінформацію, зафіксовану на різних носіях інформації.

Попит на проведення судових експертиз відео-, звукозапису (технічне дослідження матеріалів та засобів відео-, звукозапису; дослідження диктора за фізичними параметрами усного мовлення, акустичних сигналів та середовищ) є значним і з кожним днем збільшується, оскільки результати дослідження надані експертом у вигляді висновку є одним із переконливих доказів по конкретних провадженнях.

Об’єктами дослідження є фонограми (запис сигналів звуку), відеограми (запис сигналів зображення), відеофонограми (запис сигналів звуку та зображення) та технічні засоби знімання, обробки, передачі та фіксації інформації. Відеофонограми можуть бути зафіксовані на різних носіях: магнітних стрічках, дисках, флеш-картах тощо.

Судові експерти Тернопільського НДЕКЦ МВС досліджуючи зазначені об’єкти допоможуть вам вирішити чи мало запитань зокрема: чи зафіксовано у фонограмі/відеофонограмі/відеограмі, ознаки монтування?; чи на даному пристрої (назва пристрою (модель/марка) (ідентифікаційні позначення пристрою (серійний номер, IMEI)) записана фонограма/відеофонограма/відеограма?; чи оригіналом чи копією є фонограма/відеофонограма/відеограма?; чи належать голос та мовлення особи, зафіксовані у фонограмі/відеофонограмі файлу громадянину «А»?; одній чи різним особам належать голос і мовлення, зафіксовані у фонограмі/відеофонограмі?; скільки осіб брало участь у розмові, зафіксованій у фонограмі/відеофонограмі? та інші.

Сучасний рівень розвитку техніки, особливо інформаційних технологій, робить можливою будь-яку маніпуляцію з аудіо-, відеоматеріалами від монтажу до його створення, тому перед експертом ставляться як ідентифікаційні так і діагностичні запитання.