Напередодні початку вступної кампанії 2017 року працівники  Тернопільського НДЕКЦ МВС України провели зустріч з учнями Тернопільської ЗОШ № 24

 

23 березня до Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України завітали учні 10-А класу Тернопільської ЗОШ № 24 спільно з класним керівником Вівчарук Людмилою Андріївною.  

Екскурсія розпочалася з ознайомчої пізнавальної бесіди, яку провів заступник директора Центру Ярмусь Сергій Дмитрович.

У ході проведення бесіди учнів школи було ознайомлено із завданнями, які покладаються на спеціалістів служби, напрямками проведення судових експертиз як у Експертній службі України в цілому, так і у Експертному центрі області. Продовжив пізнавальну розповідь старший судовий експерт сектору дактилоскопічних досліджень Добко Степан Володимирович, який наглядно розповів про дактилоскопію, як розділ криміналістики, продемонстрував на практиці шлях вилучення слів пальців рук з різних видів поверхонь та ознайомив з методами виявлення слідів папілярних візерунків.   

Наступним етапом було відвідування музеїв експертних підрозділів НДЕКЦ, а саме вибухотехнічного, де головний експерт-вибухотехнік капітан поліції Судомир Тарас Дмитрович провів профілактичну бесіду з учнями щодо правил поводження при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних пристроїв та речовин, попередження анонімних повідомлень про загрозу вибуху та відповідальність за їх скоєння. Екскурсантам були продемонстровані експонати та макети музею вибухонебезпечних предметів Центру.

Цікавою інформацією з професійного досвіду поділився з підлітками   заступник завідувача відділу інженерних, економічних, товарознавчих видів досліджень та оціночної діяльності Бодоряк Юрій Дмитрович, який у автотехнічному музеї розповів учням про невтішні та жахливі наслідки порушень водіями та пішоходами Правил дорожнього руху.  

 

Продовжив знайомство з Експертною службою області судовий експерт сектору досліджень зброї НДЕКЦ Козачок Володимир Степанович, котрий продемонстрував дітям зразки холодної та вогнепальної зброї, боєприпасів, попередив учнів школи щодо кримінальної відповідальності за незаконне зберігання, носіння зброї, а також про невтішні наслідки невмілого поводження зі зброєю.

Завершив екскурсію завідувач сектору кадрового забезпечення НДЕКЦ Дворецький Юрій Іванович, який довів до майбутніх випускників порядок проходження навчання за експертними спеціальностями, здобуття вищої  освіти експертно-криміналістичного спрямування освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра та магістра.

 

По завершенню екскурсії, учні та класний керівник висловили вдячність працівникам Експертної служби області за проведення ознайомчих бесід та показів, висловили бажання продовжувати тісну співпрацю з працівниками НДЕКЦ.