14 листопада до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Тернопільській області завітали учні 7-их класів Тернопільської ЗОШ №4 спільно з класними керівниками  Лазарук Ю.В. та Дворецькою Н.І.

Екскурсія розпочалася з ознайомчої профорієнтаційної бесіди, яку провели заступник начальника Центру  підполковник міліції       Пашковський Р.В. та начальник сектору кадрового забезпечення НДЕКЦ підполковник міліції Дворецький Ю.І.

У ході проведення бесіди учнів школи було ознайомлено із завданнями, які покладаються на спеціалістів служби, порядком проходження навчання за експертними спеціальностями, здобуттям вищої  освіти експертно-криміналістичного спрямування, напрямками проведення судових експертиз у Центрі області. Продовжив пізнавальну розповідь експерт мистецтвознавчих експертиз капітан міліції Петришин І.М., який продемонстрував на практиці спосіб вилучення слів пальців рук, низу взуття з різних видів поверхонь та на прохання слухачів надав можливість дітям самостійно спробувати себе у якості експерта-криміналіста по виявленню слідів папілярних візерунків.


Наступним етапом було відвідування учнями лабораторій та музеїв структурних підрозділів НДЕКЦ, а саме вибухотехнічної лабораторії, де начальник сектору підполковник міліції Васьків І.Я. провів профілактичну бесіду з учнями щодо правил поводження при виявленні підозрілого або вибухонебезпечного пристрою, попередження анонімних повідомлень про загрозу вибуху та відповідальність за їх скоєння. Дітям були продемонстровані експонати та макети музею вибухонебезпечних предметів Центру.

Завершив проведення екскурсії начальник сектору балістичних та трасологічних експертиз і обліків НДЕКЦ Доленга О.І., який продемонстрував учням зразки холодної та вогнепальної зброї, боєприпасів, попередив учнів школи щодо кримінальної відповідальності за незаконне зберігання, носіння зброї, а також про невтішні наслідки невмілого поводження зі зброєю.


По завершенню екскурсії, учні та класні керівники висловили вдячність працівникам Експертної служби області за проведення ознайомчих бесід та показів, висловили бажання продовжувати тісну співпрацю зі співробітниками НДЕКЦ, а деякі учні вже у даному юному віці висловили бажання здобувати теоретичні знання і практичні навички роботи експертів-криміналістів.