Пенсіонер підірвався на міні на Тернопільщині.

66-річний селянин вирішив розібрати небезпечну знахідку, а вона вибухнула. Коли ж на місце приїхали сапери, від побаченого отетеріли. У хліві загиблого знайшли цілий арсенал зброї. Якби він рвонув - у повітря злетіло б півсела.

      Вдень мешканці села Росохача почули дивний звук, схожий на гуркіт грому.

Сусідка загиблого:

- Я була в хаті і чула, що гримнуло. Але я думала, що це щось впало. Вийшла, пооглядалася, дивлюся - нема нічого ніде. Та й пішла собі до хати. А ж потім чую - а вона кричить: аяяй. Тоді ми повиходили.

         Повиходили й побачили: їхній шістдесятишестирічний сусіда підірвався на міні. Пенсіонер намагався розібрати її, як виймав детонатора - рвонуло.

Ігор Рибачок, керівник сектору Чортківського РВ міліції:

- Під час розбирання мінометної міни М50 відбулася детонація та стався самовільний вибух, під час якого потерпілий помер.

       Коли ж сапери оглянули маєток загиблого - отетеріли. У хліві дідусь зберігав цілий арсенал. Родичі господаря знали, що він весь час щось шукав на полях, гадали - брухт. Ба - ні. 

Олександр Коваленко, вибухотехнік УМВС України в Тернопільській області:

- Значна частина даних предметів є часів ВВВ. Серед вилученого є і гранати, протипіхотні, мінометні міни, артилерійські снаряди, детонатори, капсулі.

Сергій Джугла, експерт-криміналіст УМВС України в Тернопільській області:

- Є частини карабіна Манліхер калібру 8 мм, пістолет бельгійського виробництва, а також сучасні та військові патрони калібру 6,35 мм, 8 мм Маузер.

       Такою кількістю вибухових пристроїв можна висадити в повітря половину села, кажуть експерти. На щастя, цього не сталося. Утім, сам пенсіонер у війну догрався - заплатив життям.