На сучасному етапі криміногенної ситуації в Україні все частіше вчиняються злочини із застосуванням вогнепальної зброї. В першу чергу це пов’язано з тим, що нелегальних шляхів отримання зброї значно збільшилося, особливо після подій на сході держави. Суспільна небезпека вказаних злочинів полягає в тому, що під загрозу попадають і інші люди, які по-суті можуть і не мати відношення до злочинного умислу протиправних дій.

Крім цього, спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості вилучених з незаконного обігу наркотиків синтетичного і напівсинтетичного походження.

З метою боротьби із зазначеними видами протиправних діянь фахівці Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України 05 лютого 2019 року провели заняття з  особовим складом батальйону управління патрульної поліції в Тернопільській області. Завідувач сектору досліджень зброї Володимир Богайчук ознайомив присутніх з основними конструктивними ознаками холодної, вогнепальної зброї та боєприпасів, на які повинен звертати увагу працівник поліції при виявлені предметів конструктивно схожих зі зброєю та боєприпасами, а також докладно розповів про заходи безпеки при виявленні та вилученні об’єктів балістичного походження та конструктивно схожих виробів.

  Завідувач сектору фізико-хімічних досліджень Ярослав Музика надав інформацію стосовно видів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та як розпізнати їх за зовнішнім виглядом під час обшуку підозрілих осіб. Старший судовий експерт сектору дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів Інна Петришин ознайомила з правилами безпеки та алгоритмом дій при виявленні та вилученні наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.